Haber

Hatay’da baraj mı patladı? Barajın Hatay’da patladığı iddiası doğru mu? Hatay’da baraj patladı mı, patlamadı mı?

Hatay Baraj mı patladı? Sorusu özellikle sosyal medyadaki iddiaların ardından internette merak edilmeye ve sorulmaya başlandı. Hatay Antakya ilçesinde ‘baraj patladı’ tartışması. Aralarında arama kurtarma ekiplerinin de bulunduğu çok sayıda vatandaş işini bırakıp kaçmaya başlarken, kısa süreli paniğin ardından polis gruplarının yaptığı anonsla gerçek ortaya çıktı. Tamam, HatayBaraj mı patladı? HatayBarajın patladığı iddiası mı? HatayBaraj patladı mı, patlamadı mı?

HATAY’DA BARAJ PATLADI?

Depremden en çok etkilenen illerden biri de Hatay oldu. Arama kurtarma ekipleri Hatay’ın Antakya ilçesinde çalışmalarını sürdürürken farklı bir olay yaşandı. “Baraj patlaması” iddiasının ardından arama kurtarma ekipleri dahil herkes koşmaya başladı. Gruplar ayrılırken işler karıştı. Çok geçmeden işin aslı ortaya çıktı. Polis ekiplerinin Antakya’da baraj olmadığını belirterek “Mesnetsiz ihbar. Lütfen işinize dönün” açıklamasıyla panik ortamı dağıldı.

BAKAN KIRİŞCİ VE VALİDEN AÇIKLAMA

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci yaptığı açıklamada, “Hatay’da Yarseli Barajı’nın patlaması yönündeki iddialar asılsızdır.” söz konusu.
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda iddiaların asılsız olduğunu belirterek, “Yarseli Barajı’nın patladığı haberi tam bir palavra. Barajlarımızda rastgele bir sorun yok. Bunun dışında gelen haberlere inanmayın. resmi açıklamalar

bahcelievler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu