Haber

Ahbap Derneği adına sahte hesap açan zanlı tutuklandı

Maraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin ardından yardım toplayan Ahbap Derneği adına İstanbul’da MC isimli bir kişinin geçersiz bir kripto para cüzdanı paylaştığı ortaya çıktı. Polis tarafından gözaltına alınan MC tutuklandı.

Haluk Levent başkanlığındaki Dostlar Derneği, depremlerin ardından depremzedeler için yardım toplamaya başladı. Levent, MASAK ile yaptığı görüşmelerin ardından yurtdışındakilerin de yardım kampanyalarına destek verebilmesi için herkesin görebileceği bir kripto cüzdan hesabı açtı. Kısa sürede hesapta milyonlarca lira toplanırken, bir kişi bu durumu fırsata çevirdi. Sosyal medyada @kriptoahbap adıyla hesap açan zanlı, dernek adı altında kullanıcılardan para toplamaya çalıştı.

İstanbul Siber Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda hesabın Ahbap Derneği ile ilgili olmadığı ve dolandırıcılık kastıyla açıldığı belirlendi. Hesabın MC ile ilgili olduğunu belirleyen polis, zanlıyı gözaltına aldı. Zanlının cep telefonuna el konuldu. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu