Haber

Gamze Taşcıer’den CHP’ye danışman atanmasına sert tepki: Görevden alınsa bile kabul edilemez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önceki yıllarda Kılıçdaroğlu’nu hedef alan “Kadın ve Aile Politikaları konusunda çalışmalar yapmak üzere Cumhurbaşkanlığı Danışmanı” olarak görevlendirdiği Perinaz Mahpeyker Yaman’ın yansımaları devam ediyor. Son olarak CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, sosyal medya hesabından söz konusu atamaya sert tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu’nun 2016 yılında göreve getirdiği Perinaz Mahpeyker Yaman’ın Kılıçdaroğlu’nu hedef alan ifadelerinin ortaya çıkması çok konuşulmuştu.

“KABUL EDİLEMEZ”

Tartışmalı danışman atamasına ilişkin ilk tepki Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Gamze Taşcıer’den geldi. Atama kararına yanıt veren Taşçıer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ben TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nun CHP sözcüsüyüm. Ben de Türkiye’de kadın haklarıyla ilgilenen bir insanım. Hem parlamentoda, hem mahkemede, hem sokakta, bildiğim tek gerçek şu: Eğer bu ülkede kadınlar Ortadoğu’da gördüklerimizi yaşamıyorsa bunu Atatürk’e ve onun en temel ilkesine borçludur. Atatürk’ün kurduğu ve laikliğin bayraktarı olan partimizde, laikliğe karşı olan, Atatürk karşıtı bir kişinin, kadın ve aile politikalarından sorumlu bir danışman olarak bulunması bir ayrıcalıktır. dahi görevden alındı. Ama bu kabul edilemez!” kullandığı terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu