Haber

Milli Eğitim Bakanı Tekin, Cumhuriyet İlkokulu’nda öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara Altındağ’da “cumhuriyet” adını taşıyan ilk okul olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle görüşmeye geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Tekin, ziyareti kapsamında ilk olarak öğretmenler odasında eğitimcilerle bir araya geldi.

Öğretmenlerin öneri ve beklentilerini dinleyen Tekin, başta öğretmenler olmak üzere eğitim ailesinin tüm paydaşları ile sık sık bir araya geleceklerini, aile ortamında yapılacak istişarelerle eğitimi her zaman birlikte yöneteceklerini ifade etti. .

Ziyaret ettiği okulun “cumhuriyet” adı altında açılan ilk okul olduğunu vurgulayan Tekin, şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin ikinci asrında Türk Asrını inşa etmek için gece gündüz demeden durmaksızın çalışacağız. Bu yürüyüşte başta şehitlerimiz olmak üzere en büyük yoldaşlarımızla Türk eğitim tarihine geçecek güzel işler yapacağımıza inanıyorum. öğretmenlerimiz, eğitim yöneticilerimiz, velilerimiz ve eğitim ailemizin diğer paydaşları.”

Bakan Tekin, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet ettikten sonra okulun tarihi kütüphanesini gezerek TBMM’nin ilk üyelerinin kullandığı hesap makinesini inceledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu