Haber

Tepebaşı Öğrencileri Eskişehir’in Milli Mücadele Yıllarını Öğreniyor

Tepebaşı “Milli Mücadelede Eskişehir ve 100. Yılında Eskişehir’in Kurtuluşu” sergisini gezen öğrenciler, Eskişehir’in yıllara dayanan emeğini öğreniyor. Stand, şehrin işgalinden, yapılan çabalara, Mustafa Kemal Atatürk’ün Eskişehir ile ilgili tespitlerinden İnönü Savaşları’na kadar pek çok tarihi olayı ziyaretçilerine anlatıyor.

Tepebaşı Belediye, gençler ve çocuklar arasında tarih bilinci oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Tarih Vakfı iş birliğiyle hazırlanan “Milli Mücadelede Eskişehir ve 100. Yılında Eskişehir’in Kurtuluşu” projesi de Eskişehir’in Milli Gayretine ışık tutuyor. Bir dizi belgesel ve kitaptan oluşan ve Milli Mücadele yıllarını Eskişehir odağında irdeleyen proje, uzun bir akademik çalışma ve araştırmanın ardından hayata geçti.

Eskişehir’de faaliyet gösteren eğitim kurumlarından gelen öğrenciler de sergiyi ziyaret ederek şehrin kurtuluş mücadelesini öğrenme fırsatı buluyor. Sergi, Tepebaşı Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda bir yıl süreyle ziyarete açık olacak.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu